شرکت پردازش الکترونیک راشد سامانه (پارسا) در تاریخ ۱۳۸۷/۰۵/۲۳ در تهران و با سرمایه‌گذاری مستقیم شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ) تأسیس و آغاز به فعالیت کرده است.

هلدینگ فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ) به عنوان هلدینگ ICT گروه مالی پاسارگاد، یکی از معتبرترین و خوشنام‌ترین شرکت‌های بزرگ کشور در عرصه ICT است و اکنون بزرگترین شرکت خصوصی ایران در این صنعت به حساب می‌آید.

حوزه‌های اصلی فعالیت پارسا عبارت‌اند از :

  • مدیریت حمل و نقل وجوه نقد و دارایی‌های گران‌بها (Cash in Transit – CIT)
  • توسعه مستقل شبکه دستگاه‌های خودپرداز بانکی (Independent ATM Deployer – IAD)

سرمایه اولیه شرکت پارسا در هنگام ثبت شرکت، برابر با۱۱۰ میلیون ریال بوده است و در سال‌های بعد براساس مصوبه مجمع عمومی عادی سهام‌داران شرکت، افزایش یافته به طوری‌که در پایان سال ۱۳۹۸، سرمایه ثبت شده شرکت به۳۳۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال رسیده است.

این شرکت در دوازدهمین سال از فعالیت خود سعی دارد با اتکا به دانش و تجربه سرمایه‌های انسانی خود بتواند گام‌های مؤثری در ارتقای کیفیت خدمات خود و افزایش رضایت مشتریان بردارد و از این طریق به‌عنوان یک شریک معتبر برای بانک‌ها و پیشرو در توسعه کسب‌و‌کار CIT باشد.

شرکت پارسا تجارب و دستاورهای ارزشمندی را در ارائه خدمات توسعه شبکه خودپرداز و پول‌رسانی به شعب و خودپردازهای بانک‌های مختلف از جمله بانک پاسارگاد، بانک شهر، بانک رسالت، بانک کارآفرین، بانک سینا، بانک مشترک ایران و ونزوئلا و بانک خاورمیانه کسب کرده است و با تمرکز بر روی جایابی دستگاه‌های خودپرداز و بهینه‌سازی پول‌گذاری در دستگاه‌ها، موجب شده است تا بانک پاسارگاد در رتبه‌بندی بانک‌های کشور از نظر میانگین تعداد و مبالغ تراکنش‌های بانکی انجام شده روی یک دستگاه خودپرداز همواره جزو صدرنشینان باشد.

‌شرکت پارسا به عنوان یک ‌شرکت دانش بنیان توانسته است با توسعه سیستم‌های Cash Management و GIS و بکارگیری رویکردهای علمی در انجام عملیات مکان‌یابی و پول‌رسانی، در ارزش‌آفرینی برای مشتریان خود متمایز از سایرین باشد.

‫0/5 ‫(0 نظر)